Sertifikalarımız ve Uluslararası Üyeliklerimiz

International Food Standard (IFS) -  Uluslararası Gıda Standardı

Uluslararası Gıda Standardı (International Food Standard ) olarak ifade edilen bu standart 2000 yılında, gıda güvenliğinin, Ticaret Odası CIES - The Global Food Business Forum- tarafından iyileştirilmesi sonucu ortaya çıkmıştır. ISO 9000: 2000' den farkı, HACCP içermesidir. Avrupa, Kuzey Amerika ve Avusturalya' da başlangıçta 40 ticari işletmenin katılımı ile oluşmuştur.
Global bir gıda güvenlik standardı hazırlayıp işletmelerin kendi pazarlarında daha güvenli gıda ürünü satmalarını sağlamaktır. Buna istinaden GFSI, anahtar kriterler ortaya çıkartarak, gıda güvenlik standardını ölçülebilir hale getirmiştir.

Detaylı bilgi için: https://www.ifs-certification.com

 

ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi

ISO 'International Organization for Standardization' un kısa yazılışıdır, yani uluslararası standardizasyon örgütünün oluşturduğu bir kalite yönetim sistemi standardıdır. ISO 9001 Belgesi ise ilgili kuruluşun ürün veya hizmetlerinin uluslararası kabul görmüş bir yönetim sistemine uygun olarak sevk ve idare edilen bir yönetim anlayışının sonucunda ortaya konduğu ve dolayısı ile kuruluşun ürün ve hizmet kalitesinin sürekliliğinin sağlanabileceğinin bir güvencesini belirler.
Detaylı bilgi için: https://www.iso.org

 

 

ISO 22000:2005 standardı ‘‘Gıda Güvenliği Yönetim Sistemleri''

ISO 22000:2005, gıda endüstrisi uzmanları tarafından geliştirilmiş olan uluslar arası kabul görmüş bir standarttır. Bu standardın amacı, gıda güvenliği yönetiminin ihtiyaçlarını gıda tedarik zinciri ile uyumlu hale getirmektir.
Detaylı bilgi için: https://www.iso.org

 

 

Business Call to Action (BCtA)

2008 yılında kurulan BCtA, Birleşmiş Milletler’in Binyıl Kalkınma Hedefleri’ne (MDGs) ulaşmak üzere, şirketleri ticari başarıyla birlikte kalkınma etkisi yaratacak iş modelleri geliştirmeleri için teşvik etmeyi amaçlıyor. Mottosu, “Good business, good for society!” (İyi toplum için iyi iş modeli). BCtA, şirketleri kapsayıcı iş modelleri geliştirmek üzere göreve çağırıyor. Kapsayıcı iş modelleri, ürün ve hizmetlerin düşük gelirli grupları da kapsaması için genişletilmesini tanımlıyor.
BCtA’nın Coca-Cola, PepsiCo, Pfizer, Microsoft, IKEA, Thomson Reuters gibi şirketlerin dâhil olduğu 94 üyesi bulunuyor ve bu dünya devlerinin arasında ülkemizi gıda sektöründe sadece Taze Kuru Gıda A.Ş.temsil ediyor. 

Detaylı bilgi için: 
http://www.businesscalltoaction.org/members/2014/02/tazekuru-inc/

 

E-Bülten Abone Ol

En son haberler, bildirimler ve daha fazla tasarım için kaydolun

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı